PRVNÍ POMOC v realitách

Rádi bychom vám nabídli naši službu "PRVNÍ POMOC".

Nevíte, co se pod tímto názvem skrývá a jestli ji můžete využít zrovna vy? Je to jednoduché. Zkuste si představit následující situace a odpovědět si na pár otázek: 

 • Jste vlastníkem nemovitosti? Pokud ano, máte jistotu, že je vaše nemovitost právně zcela v pořádku? 
 • Není vaše nemovitost zatížena věcným břemenem, které již mělo být dávno vymazáno? Nejčastěji se to stává v situacích, kdy věcné břemeno bylo v minulosti zřízeno ve prospěch osoby, která později zemřela, ale věcné břemeno se nevymazalo z katastru nemovitostí.
 • Před lety jste splatil hypotéku? A nezůstalo v katastru nemovitostí zapsané zástavní právo banky?
 • Vede k vašemu pozemku nějaká veřejná cesta, nebo chodíte ke své chalupě po vyšlapané pěšině, která vede přes pozemek souseda? Máte to v takovém případě právně ošetřeno?
 • Vedou přes váš pozemek inženýrské sítě k okolním chatám? Nebo je naopak např. vodovod k vaší chatě veden přes cizí pozemek? Fakticky to ničemu nevadí, ale je potřeba to mít smluvně upraveno.
 • Máte rodinný dům, chatu nebo chalupu? A jste si jistý, že žádná z vašich vedlejších staveb nezasahuje na pozemky souseda? Nebo naopak, nezasahuje dům souseda na vaši parcelu?
 • Máte v pořádku veškerou stavební dokumentaci k nemovitosti?
 • Máte všechny stavby na pozemku schválené stavebním úřadem? Nebyla před lety provedena nějaká přístavba bez stavebního povolení? Nestojí už léta na pozemku nezkolaudovaná garáž? Nebyla naopak v minulosti odstraněna nějaká vedlejší stavba, která je však stále evidována v katastru nemovitostí?

Právní vady se vyskytují zejména u starších nemovitostí, které jejich majitelé koupili či zdědili i s nedořešenými resty předchozích vlastníků. Právě tyto klienty bychom rádi na tuto problematiku upozornili a pomohli jim najít řešení. Obvykle se totiž na tyto problémy přijde až ve chvíli, kdy majitelé chtějí svou nemovitost prodat, jenže proces nápravy pak může celý obchod výrazně prodloužit a zkomplikovat. 

Doporučujeme vám proto prověřit si svou nemovitost včas a nabízíme vám k tomu naši "PRVNÍ POMOC". A co bude pro vás přínosem? 

 • Vzhledem k tomu, že takovéto případy řešíme velmi často, víme, jak postupovat, s kým jednat a kolik času bude k vyřízení potřeba.
 • Umíme rychle a jednoduše odstranit nesrovnalosti, které jsou na vašem listu vlastnictví.
 • Víme, jak jednat s katastrálním úřadem, stavebním úřadem, kde sehnat architekta, geodeta ….
 • V kanceláři máme k dispozici smluvního advokáta, který obratem připraví všechny potřebné dokumenty a smlouvy pro úřady, ověří podpisy, zajistí všechna podání, připraví plné moci, udělá advokátní úschovu dokumentů i peněz...
 • Vše řešíme „na klíč“ tak, aby vás to stálo co nejméně času a peněz.

Chcete vědět, kolik vás to bude stát? To je velice individuální a záleží na konkrétním problému, který potřebujete vyřešit. Orientačně se můžete podívat do našeho ceníku služeb. Přesnou cenu vám pak sdělíme na základě konzultace a zjištění rozsahu nutných úkonů. 

Jednotlivé problémy, se kterými se můžete u své nemovitosti setkat, rozebíráme v dalších článcích, kde se věnujeme zástavním právům, věcným břemenům a dalším otázkám. Pokud vás něco z toho zajímá blíže, neváhejte se na nás obrátit. Rádi s vámi probereme vaši konkrétní situaci a najdeme pro vás co nejlepší řešení. 

Kde inzerujeme?